Adwokaci i Radcowie Prawni
Olena Shtohryn
adwokat

Olena Shtohryn jest ukraińskim adwokatem, od 2011 roku członkiem Ukraińskiej Rady Adwokackiej, Regionalnej Rady Adwokackiej w Kijowie, doradcą prawnym i mediatorem. Jest założycielką i partnerem zarządzającym kancelarii Dictio z siedzibą w Kijowie. W 2007 roku ukończyła studia prawnicze na Akademii Bankowości Narodowego Banku Ukrainy, a w 2019 roku uzyskała Certyfikat Mediacji w kijowskiej Mohyla Business School.

Olena specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu prawa nieruchomości i prawa budowlanego, jak również w sprawach dotyczących rozstrzygania sporów. Koncentruje się na ugodach przedsądowych (również z zastosowaniem metod alternatywnych) oraz rozstrzyganiu sporów sądowych związanych z nieruchomościami i inwestycjami budowlanymi. Zakres jej praktyki obejmuje due diligence nieruchomości i niezakończonych projektów budowlanych w celu ich dalszego nabycia, renowacji, przebudowy i finalizacji. Olena doradza również w procesie zawierania umów dotyczących nieruchomości, inwestycji i budownictwa, jak również w kwestiach dotyczących stosowania przepisów prawnych  z zakresu planowania przestrzennego, gruntów oraz ich użytkowania. W ostatnim czasie zajmuje się zmianami w prawie nieruchomości oraz prawie budowlanym w trakcie działań wojennych w Ukrainie.

Olena często występuje jako prelegentka ukraińskiej Konfederacji Budowniczych Ukrainy, w której pełni funkcję członka zarządu. Biegle włada językiem ukraińskim, angielskim oraz rosyjskim.

kontakt: shtohryn.om@dictio.com.ua